„Subaru“ modeliams – nauji įvertinimai

„Subaru“ modeliams – nauji įvertinimai

2020-02-28 13:37:51

„Subaru“ automobilius mėgstantys žmonės yra ypač lojalūs šiam gamintojui. Tačiau ateina laikas, kai pavažinėtą „Subaru“ automobilį tenka parduoti. Jungtinėse Amerikos valstijose ypač aukštai vertinami „Kelly Blue Book“ reitingai skirsto automobilių gamintojus ir atskirų klasių modelius pagal išliekamąją vertę antrinėje rinkoje ir galimybes parduoti pavažinėtas transporto priemones po penkerių eksploatacijos metų.

2020 metų „Kelly Blue Book“ apdovanojimuose gamintoju, kurio modeliai antrinėje rinkoje yra vertinami aukščiausiais balais, tapo „Subaru“. Tai jau ketvirtas kartas, kai „Subaru“ nugali šiuose prestižiniuose „Best Resale Value Awards“ rinkimuose: anksčiau pergalės buvo iškovotos 2011, 2015 ir 2016 metais.

Be to, kad pergalė skirta pačiam gamintojui, „Kelly Blue Book“ ekspertai ir analitikai paskelbė naudotų automobilių rinkos favoritus įvairiuose segmentuose. Čia „Subaru“ modeliai iškovojo net penkias pergales.

Tarp kompaktinės klasės automobilių geriausiu pripažinta „Subaru Impreza“.

Amerikiečių subkompaktinės SUV klasės įskaitoje geriausiai įvertintas „Subaru Crosstrek“ modelis, kurį mes Lietuvoje esame įpratę vadinti XV.

Kompaktinių SUV klasės automobilių kategorijoje lyderiu tapo „Subaru Forester“.

„Subaru Outback“ buvo įvertintas palankiausiai tarp vidutinio dydžio SUV modelių.

Tarp vidutinės klasės automobilių aukščiausius balus „Kelly Blue Book“ vertintojai skyrė „Subaru Legacy“ modeliui.

Šio tyrimo autoriai prognozavo įvairių gamintojų modelių likutines vertes ir pardavimo antrinėje rinkoje galimybes po penkerių eksploatacijos metų. Kadangi automobilio kainos kritimas aktualus ir jo vertė antrinėje rinkoje yra aktualūs naujų automobilių pirkėjams, „Best Resale Value Awards“ apdovanojimai yra ypač vertinami: jie parodo ne tik pirkėjų nuotaikas ir populiariausius modelius, tačiau ir objektyviai prognozuoja, kiek galės būti vertas konkretus modelis, kai jo pirmasis šeimininkas nuspręs automobilį parduoti.

„Mes labai džiaugiamės, kad esame įvertinti aukščiausiai šiuose prestižiniuose rinkimuose „Best Brand“ gamintojų nominacijoje, o net penkių modelių pergalės savo klasės tik patvirtina, kad „Subaru“ vertybės – saugumas, patikimumas ir ilgaamžiškumas – yra priimtinos ir pirkėjams“, - gautus apdovanojimus įvertino Thomas J. Dollas, „Subaru of America“ vadovas.

Šiuos T. J. Dollo žodžius patvirtina ir Jungtinių Amerikos Valstijų greitkelių eismo saugumo draudimo institutas IIHS (angl. - (Insurance Institute for Highway Safety): jo ataskaitoje net 9 „Subaru“ modelių versijos įvertintos aukščiausiai. Tokiu automobilių saugumo lygiu negali pasigirti nė vienas kitas gamintojas.

IIHS „Top Safety Pick“ ir „Top Safety Pick+“ vertinimo nugalėtojais paskelbti „Subaru Crosstrek Hybrid“, „Subaru Crosstrek“, „Subaru Forester“, „Subaru Ascent“, „Subaru Legacy“, „Subaru Impreza“ sedanas ir penkiaduris hečbekas, „Subaru WRX“ ir po 2019 metų spalio gaminti „Subaru Outback“.

IIHS savo testuose ne tik realiai bando įvairių gamintojų automobilių saugumo sistemų veikimą, kaskart griežtina vertinimo kriterijus, bet ir teikia rekomendacijas. 2019 metais „Top Safety Pick“ vertinimuose aukštus galus ekspertai skyrė 111 modelių, o šiemet į laureatų kategoriją pateko tik 64 modeliai – tarp jų yra visi „Subaru“ gaminiai.

IIHS ekspertai pripažįsta, kad lyginti 2020 metų rezultatus su ankstesnių metų vertinimais bėra labai etiška: kaskart kriterijai yra vis griežtesni, ir ne visi gamintojai su augančiais reikalavimais sugeba susitvarkyti.

„Subaru“ modelių triumfas reiškia, kad visose šešiose IIHS ekspertų naudojamose automobilių saugumo srityse modelis turi gauti aukščiausius įvertinimu - „labai gerai“ arba „puikiai“. Šių metų saugumo testuose ypač daug dėmesio buvo skiriama susidūrimų su pėsčiaisiais prevencijai.

  • 78 iš 82